Anime Art
Yu-Gi-Oh! [Povestea] 55f9xt

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Art
Yu-Gi-Oh! [Povestea] 55f9xt
Anime Art
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Subiecte similare
CEAS
One Piece JDR
Yu-Gi-Oh! [Povestea] Eq32x
Navigare Naruto
Naruto JDR
Ultimele subiecte
» Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptySam Sept 20, 2014 3:20 pm Scris de aerrow

» The Script - Hall of Fame feat will.i.am
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Iun 12, 2014 7:40 pm Scris de aerrow

» PSY - HANGOVER feat Snoop Dogg
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Iun 12, 2014 6:59 pm Scris de aerrow

» Transformarea lui Naruto pe parcursul serialului(Naruto Shippuden)
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Mai 29, 2014 3:52 am Scris de aerrow

» Fructele,sanatate curata
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Mai 29, 2014 3:20 am Scris de aerrow

» PSN(PlayStation Network) ID's.
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Mai 29, 2014 3:06 am Scris de aerrow

» Watch Dogs
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyJoi Mai 29, 2014 2:57 am Scris de aerrow

» Modul Sage
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyDum Mai 25, 2014 12:33 am Scris de aerrow

» Road To Ninja - Manga
Yu-Gi-Oh! [Povestea] EmptyDum Mai 25, 2014 12:30 am Scris de aerrow

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Yu-Gi-Oh! [Povestea] Qyefwo

Yu-Gi-Oh! [Povestea]

In jos

Yu-Gi-Oh! [Povestea] Empty Yu-Gi-Oh! [Povestea]

Mesaj Scris de aerrow Joi Mai 22, 2014 12:41 am

Yu-Gi-Oh! [Povestea] 161f8jt
Yu-Gi-Oh! (遊☆戯☆王 Yū☆gi☆ō, lit. "Game King") este o serie manga [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] creată de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], care a dat naștere unei francize ce include mai multe serii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], un joc de cărți și numeroase [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Cele mai multe "reîncarnări" ale francizei implicä jocul de cărți numit Monștrii Duelului, unde fiecare jucător folosește cărți pentru a-și distruge adversarul.
Anime-ul japonez
Yu-Gi-Oh! Monștrii Duelului (Duel Monsters) Această este seria care a introdus Yu-Gi-Oh! în vestul lumii. Produs de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], a fost difuzat pentru prima dată la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pe 18 aprilie 2000, iar mai târziu a fost tradus în peste 20 de limbi și a fost difuzat în peste 60 de țări. A fost în principal bazată pe volumul cel de-al optălea volum din manga Yu-Gi Oh!, seria și-a încheiat cele 224 de episoade în Japonia, pe data de 29 septembrie 2004.
Yu-Gi Oh! Monstrii Duelului GX (Duel Monsters GX) Cunoscut și ca Yu-Gi-Oh GX, este un anime desprins din franciza originală Yu-Gi-Oh!, cu un nou protagonist, Judai Yuki (numit Jaden Yuki în versiunea din S.U.A), și o noua poveste, totuși, Yugi apare în primul episod, dăruindu-i lui Judai o carte (Winged Kuriboh, sau Kuriboh Inaripat)."GX"-ul din titlu înseamnaGeneration Next (Generatia Următoare). Subiectul acestei serii se concentrează asupra vieții într-o școala pentru tinerii dueliști, cunoscută ca Duel Academy (Academia Duelului). De asemenea, produsă de NAS, a fost prima dată difuzata la TV Tokyo pe data de 6 octombrie 2004. Seria iși încheie cele 180 de episoade, în Japonia, pe 26 martie 2008.
Yu-Gi Oh! 5D's Este un alt anime desprins din franciza Yu-Gi-Oh!, cu un protagonist nou, Yusei Fudou, și un nou scenariu, bazat pe 5 cărti dragon (de unde se pare că provine și titlul, 5D's venind de la 5Dragon's). Va apărea pe 2 aprilie 2008 la TV Tokyo.


Versiunea în limba engleză a animeului
Aceasta este făcută de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], care obține pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], drepturile de difuzare a YGO pentru[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Aici este divizat în mai multe sezoane:
■ sezonul 1 - Duelist Kingdom - (episoadele 1-49) Difuzat între [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
■ sezonul 2 - Battle City - (episoadele 50-97) Difuzat între [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
■ sezonul 3 - Enter the Shadow Realm - (episoadele 98-144) Difuzat între [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
■ sezonul 4 - Waking the Dragons - (episoadele 145-184) Difuzat între [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
■ sezonul 5 - Difuzat între [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Acesta este împărțită în două părți:
□ 5a-KC Grand Championship (KC Grand Prix) - (episoadele 185-198)□ 5b-Dawn of the Duel - (episoadele 199-224)

Per total,toata lumea banuiesc ca stie despre ce este vorba in acest anime,devenind tot odata si un joc de strategie foarte jucat in zilele noastre.Ca un plus,si eu detin personal un "album" cu carti originale KONAMI,cumparate recent (YUGIOH-Starter Deck Yugi Reloaded) in care se pot gasi carti cum ar fi (Dark Magician,Dar Magician Girl,Dark Magician Valkyria,etc.),protejate,desigur, de sleeves-uri impotriva prafului s.a.m.d.

Sursa : Wikipedia.
aerrow
aerrow
Administrator
Administrator

Mesaje : 591
Data de inscriere : 29/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

http://animeart.wikiforum.net

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum