Anime Art
Alte jutsuri derivate 55f9xt

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Art
Alte jutsuri derivate 55f9xt
Anime Art
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

CEAS
One Piece JDR
Alte jutsuri derivate Eq32x
Navigare Naruto
Naruto JDR
Ultimele subiecte
» Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
Alte jutsuri derivate EmptySam Sept 20, 2014 3:20 pm Scris de aerrow

» The Script - Hall of Fame feat will.i.am
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Iun 12, 2014 7:40 pm Scris de aerrow

» PSY - HANGOVER feat Snoop Dogg
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Iun 12, 2014 6:59 pm Scris de aerrow

» Transformarea lui Naruto pe parcursul serialului(Naruto Shippuden)
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Mai 29, 2014 3:52 am Scris de aerrow

» Fructele,sanatate curata
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Mai 29, 2014 3:20 am Scris de aerrow

» PSN(PlayStation Network) ID's.
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Mai 29, 2014 3:06 am Scris de aerrow

» Watch Dogs
Alte jutsuri derivate EmptyJoi Mai 29, 2014 2:57 am Scris de aerrow

» Modul Sage
Alte jutsuri derivate EmptyDum Mai 25, 2014 12:33 am Scris de aerrow

» Road To Ninja - Manga
Alte jutsuri derivate EmptyDum Mai 25, 2014 12:30 am Scris de aerrow

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Alte jutsuri derivate Qyefwo

Alte jutsuri derivate

In jos

Alte jutsuri derivate Empty Alte jutsuri derivate

Mesaj Scris de aerrow Sam Mai 24, 2014 2:10 am

Alte jutsuri derivate
Invocarea:Rashomon

Aceasta invoaca o poarta ce este capabila sa bocheze orice atac. Potrivit lui Sakon si Ukon, aceasta este ultima defensiva creata de Orochimaru, iar faptul ca Kiba si Akamaru au reusit sa lase o urma in aceasta poarta a fost impresionant. Se crede ca pentru a chema o asemenea poarta este nevoie de doi oameni, cu toate acestea, Orochimaru a fost capabil sa cheme trei porti de unul singur. Pentru a face acest lucur, el si-a folosit ambele maini in loc de una pentru invocare.
Aceasta invocare pare sa semene cu o poarta principala din vechiul Kyoto.

Tehnica de multiplicare a invocarii

Aceasta este o tehnica invocata in care creatura chemata, daca indeplineste o conditie, i se poate da o anumita abilititate.
Pain a alicat aceasta tehnica cainelui sau invocat. Dupa ce a fost lovit de un atac direct, cainele se poate impartii in alte creaturi mult mai puternice asemanatoare lui. Daca este necesar, fiara se poate recombina.

Binding Snake Glare Spell

Utilizatorul cheama unul sau doi serpi mari care ies din manecile lui si care se rotesc in jurul inamicul in incercarea de a-l captura. Aceasta este o tehnica grozava atunci cand trebuie capturat cineva in viata, sau pentru a provoca pagube in constructii, iar daca situatia o cere, serpii pot musca victima si otravind-o. Ca in majorutatea invocarilor, acesti serpi pot fi chemati prin aplicarea sangelui pe un "contract de sigiliu" ceea ce face posibila utilizarea imediata. Serpii invocati de aceasta tehnica sunt la un cu totul alt nivel la capitolu inteligenta si putere, in comnparatie cu invocariile normale. Se spune ca si cei mai buni Shinobi nu pot fi in masura de a scapa de acesta blocare.

Realizarea pamant: Roata Norocului

Aceasta tehnica este o combinatie intre Tehnica de invocare si tehnica Realizarii Pamantului. Utilizator convoaca o cantitate mare de roca ca un canion gigant ce urmeaza sa fie folosit pentru alte tehnici. Utilizatorul poate sa-si caalizeze chakra lui in pamant pentru ai modifica formarea, ajutandu-l in atacuri sub furisare. Alternativ, contra unei donatii de sange, ei pot invoca roci sub forma unui desen de-a lui Fuen.

Realizarea Pamant Tehnica Invierii: corpul din pamant

Aceasta tehnica este numita "ultimul pamant-tehnica elementului invierii". Se pare ca invie un numar mare de oameni sub forma de zombi, dar fara ratiunile lor, priceperea fizica sau tehnicile lor. Ei sunt usor de distrus. In cazul in care tehnica este dezactivata fie de catre utilizator sau moartea lui, acei zombii se vor transforma imediat in praf.


Formatia celor zece mii de serpi

Cu aceasa tehnica, un numar extrem de mare de serpi covocati ies din gura lui Orochimaru pentru a dobora inamicul. Cu un atfel numar coplesitor, este format un adevarat "zid de serpi" pentru aparare se atac. Inamicul nu poate face nimic, fiind inconjurat de serpi. Serpii pot musca inamicul si sa-l otraveasca cu coltii lor. In plus, daca serpii se aduna impreuna, pot forma un zid ce blocheaza aprope orice tip de atac.


Serpii din umbra mainii

Aceasta tehnica permite utilizatorului abilitatea de a scoate serpi din incheietura mainii sale. Serpii sunt folositi in principal pentru atacuri de la distanta, si fiindca sunt serpi, pot provoca rani multiple otravitoare asupra victimei. Aceasa tehniva da deasemena utilizatorului abilitatea de a prduce serpi din diferite parti a corpului utilizatorul, cum s-a vazut in cazul lui Orochimaru ce a chemat un sarpe din gura lui pentru al ataca pe al Treilea Hokage in timpul luptei lor.


Multii serpii din umbta mainii

Prin cresterea cantitatii de invocare a serpilor cu tehnica anterioara, acest Ninjutsu creste, astfel 2 serpi mari aparand intr-o clipa, fiecare lucrand individual, redirectionand sau capturand inamicul itr-un atac de cooperare. Fara a le da timp de reactonare, victimele sunt incurcate.


Ploaie de paianjeni

Dupa ce Kidomaru a invocat pe Kyodaigumo, se elibereaza un sac ou plin de paienjeni copii aproximativ de marimea unui caine mic. Kidomaru taie apoi sacul, cauzand astfel o ploaie de paienjeni asupra adversarului sau.


Invocarea:Iron Maiden

Ibiki invoaca o pisica gigantica din fier, care apare sub adversar din subteran. Statuia inchide adversarul in ea, dupa care este infasurata in lanturi, dupa care dispare inapoi in pamant.


Invocarea:Triplu Rashomon

Aceasta tehnica este una mai avansata fata de Invocare:Rashomon, care, dupa cum sugereaza si numele, creaza trei porti Rashomon. Pentru aceasta tehnica este nevoie de doua sigilii pentru a putea fi finalizata. 
Aceste porti servesc functia la fel ca Poarta standard Rashomon, dar cu tripla aparare.
Fiecare poarta are o datorie specifica:
->prima poarta(rosie) ia atacul din fata
->a doua(verde) reduce puterea de atac
->a treia(albastra) scade presiunea atacului
Cu toate ca aceste porti sunt extrem de puternice, nu sunt nici invincibile, avand in vedere ca in timpul luptei dintre Naruto si Orochimaru, Naruto Kyuubi a reusit sa le distruga.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Invocarea:Rashomon
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tehnica de multiplicare a invocarii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Binding Snake Glare Spell
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Realizarea Pamant Tehnica Invierii corpul din pamant
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Realizarea Pamant Roata Norocului
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Formaria celor zece mii de serpi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Serpii din umbra mainii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Multii serpii din umbra mainii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ploaia de paianjeni
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Invocarea Iron Maiden
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Invocarea:Triplu Rashomon
aerrow
aerrow
Administrator
Administrator

Mesaje : 591
Data de inscriere : 29/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

http://animeart.wikiforum.net

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum